Size bir telefon kadar yakınız
0 216 545 44 34
0 555 147 19 03
Dil Seçin
tren

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

03.02.2021
857 görüntülenme
İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sağlık açısından dişlerin önemi büyük önem taşımaktadır. Düzenli fırçalama ve yıllık bakımları yapılan dişler daha sağlıklı olacaktır. Ancak bakımı yapılmayan dişlerin çürümesi ve sonrasında tamamen kaybedilmesi söz konusu olmaktadır. Bu durumda hem sağlık hem de görüntü açısından daha iyi olacak olan implantlar düşünülebilir.

 Diş İmplant Nedir?

 Diş eksikliği ve diş çürümesi nedeniyle çekilmesi durumda, çekilen bölge boş kalacaktır. Bu durum çiğneme zorluğu yaratacağı gibi, hoş bir görüntü de vermeyecektir. Diş kayıpları için tek çare diş implantı yaptırmaktır.

 Diş implantı, diş eksikliği tedavisinde kullanılan yapar diş köküdür. Vücuda uyumlu olan titanyumdan yapılmaktadır. Bu materyal çene kemiğine yerleştirilerek, diş kökü görevi yapmaktadır. Böylece implant üzerine protez yapmayı sağlamaktadır.

 Kaybedilen dişlerin yerine implant güçlü diş sayesinde kesin çözüm sağlarsınız. İmplant lokal anestezi altında yapılmaktadır. İmplant yapılacak bölge uyuşturulur. İmplant yaptırmadan önce size verilen ilaçların doğru kullanılması gerekir. Ayrıca ağız bakımı için gargaralar kullanmak daha çabuk iyileşme sağlayacaktır.

 İmplant Neden Yaptırılmalıdır?

 Diş konusunda hangi sağlık sorunu olursa olsun mutlaka uzman hekimlerce yapılmalıdır. Özel kliniklerde iş tecrübesi olan implant Kadıköy İstanbul uzman hekimleri ile kaliteli diş implantı yapmaktadır. Diş implantı çok önemli bir diş operasyonu olmaktadır. İmplantı şu durumlarda yaptırılmalıdır:

  • Tek diş kayıplarında; yanındaki dişlerin kesilmemesi için,
  • Ağız içerisinde diş kaybı çok olan bölgeler var ise,
  • Sabit protezler yapabilmek için,
  • Hareketli protezlerin altına destek sağlaması için diş implantı yaptırılması gerekir.

 İmplant Uzun Ömürlü Olur

 Diş implantlarını uzman hekimlerimiz sayesinde kaliteli bir işçilik ile yapılmaktadır. Bu sayede uzun ömürlü bir implant yaptırılmış olmaktadır. Hem diğer dişleri korumuş olursunuz hem de sağlıklı dişlere kavuşursunuz. Olmayan diş bölgeleri için mutlaka implant tedavisini yaptırın.