Size bir telefon kadar yakınız
0 216 545 44 34
0 555 147 19 03
Dil Seçin
tren

Zirkonyum & Lamine Kaplama

Zirkonyum Lamine Kaplama

Diş hekimliği her geçen gün gelişirken diş kaplama yöntemlerinin bu gelişimden nasibini aldığını söylemek gerekir. Burada diş kaplama materyalleri seçilirken kaplama madde yapısının insan vücudu ile uyum sağlaması çok önemlidir. Rengi, yapısı ve kullanışlı yönü ile Zirkonyum lamine kaplama diş kaplama konusunda doğru bir seçenek ve önemli bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eksik dişlerin yerini tamamlayan ve yıpranmış dişleri tazeleme konusunda iyi bir fırsat olan bu kaplama yöntemi ve kullanılan malzemeler, insanların sağlıklı dişlerden uzun bir süre faydalanmasına katkı sağlamaktadır. Muayene, tedavi ve daha sonrasında tercih edilen Zirkonyum lamine kaplama yöntemi ile iyi bir sonuç elde etmek mümkündür.

Zirkonyum Kaplama

Sağlıklı dişler ve mutlu gülüşler herkesin ortak isteği. Son dönemin popüler tercihi olan Zirkonyum kaplama, özellikle metale karşı alerjisi bulunan insanlar için çok önemli ve sağlıklı bir tercihtir. Işık geçirgenliği sayesinde mat görüntü kaybolur ve bu kaplama yöntemini kullananlar daha orijinal bir diş görüntüsüne sahip olur.

Dayanıklı ve uzun vadeli diş kaplama yöntemleri arasında bu kaplama metodu çok sağlıklı bir tercihtir. Kaplama sonrasında dişlerden yüksek performans beklenir ve uygulamada bu sonuca ulaşılır. İnsanların yemek yeme ve konuşma gibi ihtiyaçlarının yanı sıra sağlıklı bir gülüşün ne demek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu kaplama yöntemi sonucunda insanlar beklediği fırsatı yakalar ve bu kaplama yöntemi ihtiyaç duyan herkese tavsiye edilir.

Lamine Kaplama

Kaplama yapmadan önce diş törpüleme işlemi gerçekleşir. Diş törpüleme işleminin az yapıldığı ve dişin daha sağlam bir şekilde kaldığı kaplama yöntemine Lamine kaplama denir. Latincede yaprak kaplama olarak bilinen bu yöntemde dişin ana yapısı kalın ve kaplama yaprak gibi incedir. Dolayısı ile daha sağlam ve kullanışlı bir kaplama yöntemi burada karşımıza çıkmış olur.

En koruyucu protez uygulamaları arasında bu yöntemi görmek ve bunun sağlıklı sonuçlarını değerlendirmek mümkündür. Diş muayenesi ve bunu takip eden süreçte uygulanan tedavi yöntemleri. Birbirinden farklı kaplama yöntemlerini bir zaruret şeklinde ortaya koyabilir. Bu şekilde tedavi ve kaplama yönteminin avantajını görmek daha kolay olacaktır.